
De dood van Leo Mock is als een schokgolf door Nederland gegaan. Leo was dan ook op allerlei plaatsen en het leek wel of hij overal tegelijk was.
Door: Piet van Midden
Wie de familieberichten in het NIW van 8 september leest, begrijpt hoe breed inzetbaar Leo was en hoe hij wordt gemist. Dat geldt ook voor zijn lidmaatschap van het bestuur van het OJEC en van Sha‘ar. Hij was een welwillende geleerde die zijn kennis inzette, ook om het gesprek tussen Joden en Christenen inhoud te geven.
Met ‘inhoud’ is veel gezegd en ook veel bedoeld: Leo ging de diepte in en vond in het geweldige gebied van de rabbijnse traditie sporen om met ons te gaan. We hebben veel in heb gehad en zijn nu ook veel kwijt. Op de eerstvolgende vergadering zullen we hem gedenken. De herinnering van een rechtvaardige strekt tot zegen (Mislee, Spreuken).
Piet van Midden is voorzitter van het OJEC